موضوعات: "مناسبتها" یا "انتخابات اسفند94" یا "عید نوروز"

سجده بین اذان و اقامه

‍ میرزا جواد آقا ملکی تبریزی: در روایت آمده هر کس بین اذان و اقامه به سجده رود و بگوید: «رَبِّ، لَک سَجَدْتُ خاضِعاً خاشِعاً ذَلیلاً؛ پروردگارا، با حالت خضوع و خشوع و خاکساری و ذلت برای تو سجده و کرنش نمودم.»
خداوند می‌فرماید: ای ملائکه‌ی من، به عزت و جلالم سوگند که محبت او را در دل بندگان مؤمنم قرار دهم و هیبتش را در دل‌های منافقان بیفکنم.
اسرارالصلاة، ص 250

1518878442img_20180217_180741.jpg

اشتراک گذاری این مطلب!

شامگاه پنج شنبه و شب جمعه تا غروب روز جمعه...

امام صادق علیه السلام فرمودند:
از شامگاه پنج شنبه و شب جمعه، فرشتگانی با قلم هایی از طلا و لوح هایی از نقره،از آسمان به سوی زمین می آیند و تا غروب روز جمعه ثواب هیچ عملی را نمی نویسند به جز صلوات بر محمد و آل محمد علیهم السلام.
من لایحضره الفقیه، ج1، ص424

1518714210_-_.jpg

اشتراک گذاری این مطلب!

سلام کیف حالک؟

سلام فاطمـیه، سـلام مـاه ماتـم
سلام‌اشک‌وگریه، سلام‌ناله وغم
سلام ای‌سیاهی، سلام ای کتیبه
سلام‌بَزمِ‌روضه، سلام‌نوحه ودم
سلام‌سینه‌زن‌ها، سلام‌گریه‌کن‌ها
سلام‌سوزِ سینه، سلام‌اشکِ‌نم‌نم
سلام‌مادرِ ما، سوال کیفَ‌حالک؟
سلام‌آتش‌و در، سلام زخمِ مَرهَم
سلام عصمت‌الله، سلام‌عفت‌الله
سلام ای‌رشیده، سلام قامتِ خَم

1517339548tmp_515-img_20180130_2239121377474435.jpg

اشتراک گذاری این مطلب!

وقتی عاشورا به کمک ملت آمد

وقتی عاشورا به کمک ملت آمد
حضور عظیم و خروشان مردمی در 9 دی 88 ، تجلّی بارزی از هویت و ماهیت انقلاب یعنی روح دیانت حاکم بر دل‌های مردم بود.

نهم دی 88، حادثه کوچکی نیست بلکه آن حرکت عظیم و ماندگار مردمی، شبیه حرکت بزرگ ملت در روزهای اول انقلاب است و باید تلاش شود در سالگرد این حماسه، حرف اصلی ملت ایران، یعنی حرکت در سایه دین و تحقق وعده‌های الهی تبیین شود.

هنر اصلی امام خمینی(ره)، وارد کردن مردم به صحنه بود و در هرجایی که مردم با شجاعت، بصیرت و عمل متناسب با ایمان خود، وارد میدان شدند تمام مشکلات، و بزرگترین موانع در مقابل اراده مردم از بین می‌رود.

در هر نقطه‌ی از جهان چنانچه مردم با هدف و شعار مشخص و ایمان و عمل متناسب، به عرصه بیایند هیچ عاملی قادر به مقاومت نیست و این یک نسخه کلی برای تمام ملت‌هاست، که امام خمینی(ره) به آن عمل کرد و ملت ایران هم با اعتماد به امام راحل عظیم‌الشان، آن را بصورت عملی اثبات کرد.

آن معجزه‌گری که همه مردم را بسیج کرده، به صحنه می‌آورد و با وجود همه سختی‌ها آنان را در صحنه نگه می‌دارد، ایمان قلبی و دینی است چرا که بر اساس ایمان دینی، شما در هر شرایطی پیروز خواهید بود و شکست معنایی ندارد.

در این روز (9 دی)، مردم براساس وظیفه دینی خود به میدان آمدند تا نشان دهند بر خلاف تبلیغات فتنه‌گران، مردم ایران ضمن پایبندی به نظام جمهوری اسلامی از عزم و اراده قوی برخوردارند.

1514603803tmp_21483-images_9_1916098492.jpg

اشتراک گذاری این مطلب!

مشتی بر دهان فتنه گران

فتنه‌ى سال گذشته جلوه‌اى از توطئه‌ى دشمنان بود؛ فتنه بود. فتنه یعنى کسانى شعارهاى حق را با محتواى صددرصد باطل مطرح کنند، بیاورند براى فریب دادن مردم. اما ناکام شدند. هدف از ایجاد فتنه، گمراه کردن مردم است. شما ملاحظه کنید؛ مردم ما در مقابله‌ى با فتنه، خودشان به پا خاستند. نهم دى در سرتاسر کشور مشت محکمى به دهان فتنه‌گران زد. این کار را خود مردم کردند. این حرکت - همان طورى که گویندگان و بزرگان و همه بارها گفته‌اند - یک حرکت خودجوش بود؛ این خیلى معنا دارد؛ این نشانه‌ى این است که این مردم بیدارند، هشیارند. دشمنان ما باید این پیام را بگیرند. آن کسانى که خیال میکنند میتوانند میان نظام و میان مردم جدائى بیندازند، ببینند و بفهمند که این نظام، نظام خود مردم است، مال مردم است. امتیاز نظام ما به این است که متعلق به مردم است. آن کسانى که با همه‌ى وجود نظام جمهورى اسلامى را و اسلام را و این پرچم برافراشته را در این کشور نگه داشته‌اند، در درجه‌ى اول خود مردمند؛ دشمنان ما این را بفهمند. سردمداران دولتهاى مستکبر - و در رأس آنها آمریکا - علیه ملت ما حرف میزنند، توطئه میکنند، گاهى شعار میدهند، گاهى اظهارات مزوّرانه میکنند، گاهى صریحاً دشمنى میکنند، گاهى در لفافه میبرند؛ اینها همه براى این است که تحلیل درستى از مسائل ایران و شناخت درستى از ملت ایران ندارند. ملت ما ملت بیدارى است، ملت هشیارى است. سخنان مقام معظم رهبری، سال 1389

1514578304tmp_30601-images_7_460241350.jpg

اشتراک گذاری این مطلب!
 
شهادت حضرت زهرا (س)